Ankara'dan ,Tel Aviv 'e Zeytinya覺 Yolculuu !
Zeytinya覺 tad覺m uzman覺 Serdar 癟ten NSAL , Zeytinya覺 Yolculuklar覺na TERRAOLIVO 2016 ISRAEL de devam ediyor.

13.04.2016 23:18:48Y覺llard覺r zeytin ve zeytinya覺na olan sevgisini 覺srarla sürdüren zeytinya覺 tad覺m uzman覺  Serdar Öçten ÜNSAL , zeytinya覺na yolculuklar覺na TERRAOLIVO 2016 / ISRAEL zeytinya覺 yar覺mas覺nda devam ediyor. 

Ülkemizde  verdii zeytinya覺 duyusal analiz eitimleri , düzenledii ulusal zeytinya覺 yar覺malar覺 , üreticilere ve örencilere destekleri , dan覺manl覺k yapt覺覺 firmalara ad覺na yapt覺覺 üretimlerle ulusal ve uluslararas覺 alanda bir çok ülkede madalyalar kazand覺ran markalar ile ad覺ndan söz ettiren Serdar Öçten ÜNSAL bu y覺l 襤srail'de düzenlenecek olan TERRAOLIVO 2016 zeytinya覺 yar覺mas覺nda jüri üyesi olarak ülkemizi temsil edecektir.

Türkiye'de düzenlenen, 1. 2.ve 3.sü  襤talya'da yapt覺r覺lan  Zeytindostu Dernei Ulusal Kalite Yar覺mas覺n覺 4.yar覺madan itibaren ülkemiz panelistlerine güvenerek dernek yönetimiyle görüüp Ayd覺n ilinde AYTB - Ayd覺n ticaret borsas覺 laboratuvar覺nda  yap覺lmas覺n覺 balatan , paran覺n yurt d覺覺na gitmesinin önüne geçen bir caban覺n savunucusu olarak , 5. ve 6. Zeytindostu Ulusal kalite yar覺mas覺n覺, kalite ödülleri olarak yumuat覺p, üreticiye açan, yalar覺n çeitlerine ve ehirlerin üretimlerine göre s覺n覺fland覺ran ve AYTB  laboratuvar覺 Ayd覺n , GTHB Zeytincilik Arat覺rma Enstitüsü - 襤zmir.  GTHB Bursa yem kontrol ve g覺da ile zeytindostu dernei  tad覺m panellerinden tad覺m uzman覺 alarak ortak bir panel uygulamas覺n覺n ilk mimar覺 olmutur.

Ayd覺n ticaret borsas覺 zeytinya覺 tad覺m panelinde görev alan baar覺l覺 uzman覺m覺z bu görevi s覺ras覺nda  IOOC / Ispanya'dan AYTB  zeytinya覺 tad覺m paneli olarak , ulusal engellemelere ramen panelist arkadalar覺 ile y覺lmadan çal覺arak akreditasyon alan  ilk özel panel olma gururunu da yaam覺t覺r. Dört y覺l boyunca burada resmi zeytinya覺 tad覺m panelisti olarak çal覺an Serdar Öçten ÜNSAL ilk eitimlerine de AYTB nin görevlendirmesiyle Didim'de Ziraat odas覺n覺n düzenledii eitimlerle balam覺t覺r.Daha sonra ZZTK - Zeytin ve zeytinya覺 tan覺t覺m komitesinin 襤stanbul / 襤stinye park tan覺t覺mlar覺nda görev alm覺t覺r.

AYTB'de geçen y覺llar覺n ard覺ndan Zeytindostu Dernei yönetim kuruluna seçilen Serdar Öçten ÜNSAL , dernein 襤zmir zeytinya覺 tad覺m panelini kurmu , panel lideri olarak  dernein tad覺m eitimleri koordinatörlüünü , tad覺m eitimleri eitmenliini,genel sekreterliini yaparak 5. ve 6.c覺 Ulusal kalite ödülleri yar覺mas覺n覺n sözlemesini de yenileyerek zeytinya覺 panel lideri olarak görev alm覺t覺r. Ayr覺ca ZEYTED - Zeytin teknikerleri dernei bakanl覺覺n覺da yürüten Serdar Öçten ÜNSAL her iki dernein görevleri s覺ras覺nda anl覺urfa, Kilis, Antalya, Yataan, Mula,  襤zmir, 襤stanbul,  Burhaniye, Edremit, Akhisar, Bodrum gibi yerlerde zeytinya覺 duyusal analiz eitimleri vermitir.

2014 ve 2015 y覺l覺 içerisinde özellikle GEKA-Güney Ege Kalk覺nma Ajans覺 -Mula Tar覺m Müdürlüü ve dernek ibirlii ile Mula ili ve ilçelerini kapsayan 15 günlük bir eitim program覺n覺 sunmutur.

Youn programlar覺 ve doruluundan taviz vermeyecei konularda bask覺 hisseden Serdar Öçten ÜNSAL her iki dernekteki görevlerinin tamam覺n覺 ve üyeliklerini de b覺rakarak 06.03.2015 tarihinde  istifa etmitir. 

襤stifa ettii günden itibaren kendi alan覺nda çal覺malar覺n覺 özel , üniversite , kalk覺nma ajanslar覺 ve markalarla  yürüten zeytinya覺 tad覺m uzman覺 Serdar Öçten ÜNSAL ,  '' Zeytinya覺na Yolculuk '' duyusal analiz (tad覺m) eitimi programlar覺 ile yolculuuna devam etmektedir. Zeytinya覺na yolculuk bugünlerde ülke ad覺na sevindirici gelimelere sahne olmaktad覺r.

Yaz覺l覺 ve görsel medyada büyük yank覺 bulan Harran Üniversitesi -Karacada kalk覺nma ajans覺 -GAP idaresi  ve Kalk覺nma Bankas覺 ibirlii ile anl覺urfa'da 4 gün devam eden zeytinya覺 duyusal analiz eitimleri ve 襤stanbul zeytinya覺 tad覺m etimlerinin ard覺ndan 4 haziran - 9 haziran tarihleri aras覺nda düzenlenecek  Tel Aviv -襤srail / Terraolivo zeytinya覺 yar覺mas覺na  jüri üyesi olarak davet edilmitir.  

          Ülkemiz ad覺na sevindirici ve gurur verici bir tabloyu bizlerle paylaan, Serdar Öçten ÜNSAL'a teekkür ediyor , zeytinya覺 yolculuklar覺nda baar覺lar diliyoruz.

http://www.terraolivo.org/_EN/jurados.php