ÖZ-EM NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞI
ACILIK ÖZELLİĞİ
YAKICILIK ÖZELLİĞİ
AMBALAJ VE ETİKET
FİYAT VE ÖZELLİK KARŞILAŞTIRMASI
MEYVEMSİ ÖZELLİĞİ
ÜRETİM ŞARTLARI
   
Genel Deerlendirme :

 

Kuzeyden esen rüzgarların (Poyraz) etkisi ile ağızda oluşturduğu acılık ile sert görünüşe sahip özelliğinin altında, Egenin ılık rüzgarlarıyla (Lodos) beslenmiş  meyvemsi kokularının (badem,çimen,yeşil muz,enginar) öne çıktığı,Kaz dağlarının bol oksijeni , rüzgar ve deniz iklimi ile boğazınızda oluşan yakıcılığın harmanlanması ile ortaya çıkan Medium sınıfında lezzetli bir naturel sızma zeytinyağı.

 

Gözlerinizi kapatıp kokladığınızda, etrafınızda biçilen çimenlerin kokularına kapılıyorsunuz,sizi yeşil domates bahçelerinde bir gezintiye çıkarıyor.İlkbahar sonlarında hissedilen taze çağla, badem kokularında yüzüyormuş hissi veriyor.

 

İlk yudumda kuzeyli (Poyraz) rüzgarların etkisi hissediliyor,dilinizin altında batmalar şeklinde oleuropein acılığı alıyorsunuz,çoğu insanda bu acılık ,burukluk şeklinde yeşil koruk üzüm burukluğunu anımsatabilir veya acı badem yemişcesine dilinizde hafif uyuşmalar yada batmalar şeklinde ortaya çıkıyor.

 

Aspirasyon (Degüstasyon) u takiben boğazınızda zeytin meyvesinden gelen oleuropein'e bağlı yakıcılık başlıyor , çeşide ve hasat zamanına bağlı olarak yakıcılık 5 ila 20 sn arasında devam ediyor.

 

2013 BELÇİKA ITQI ALTIN MADALYA,  2013 JAPONYA GÜMÜŞ MADALYA, 2013 TÜRKİYE 6.ULUSAL KALİTE ÖDÜLLERİ GÜMÜŞ MADALYA , 2013 İSRAİL-TERRAOLIVO - 2  ALTIN MADALYA İle yoluna devam eden ÖZEM Natürel sızma Zeytinyağı 2014 yılında Zeytindostu Derneğinin düzenlediği 7.Ulusal Kalite ödüllerinde aldığı ALTIN MADALYA ile  kalitesininin devamlılığını bir kez daha  tescil ettirmiştir.

 

Salata ve mezelerde harikalar yaratabileceğiniz bir ürün, geleneksel pilav ve makarnaların lezzetlerini arttırıcı olarak kullanılır. Çiğ ve soğuk tüketilmesini tavsiye ediyorum.

 

Satın almak için www.hangizeytinyagi.net web sitesini ziyaret ediniz

 

 

 

NOT: Almak istediğiniz Naturel sızma zeytinyağının koyu renkli şişede ve uygun hava koşullarında saklanmış olduğundan emin olunuz. İhtiyacınız kadar alınız ve sezonunda tüketiniz, naturel sızma zeytinyağının bir gıda maddesi olduğunu ve bayatladığını sakın unutmayınız. En uygun koşullarda (18 C-22 C) ,karanlık, ışık geçirmeyen ortamlarda saklayınız ve hava ile temas ettirmeyiniz. Saydam  ve  pet şişelerde asla naturel sızma zeytinyağı satın almayınız.

 

 

Serdar Öçten ÜNSAL

Zeytinyağı Tadım Uzmanı

 

Burada yazılı olan yorum  ve bilgilerin izinsiz olarak kullanılması halinde yasal işlemler uygulanır.