İLİOS NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞI
MEYVEMSİ ÖZELLİĞİ
ACILIK ÖZELLİĞİ
YAKICILIK ÖZELLİĞİ
AMBALAJ VE ETİKET
FİYAT ÜRÜN KARŞILAŞTIRMASI
ÜRETİM ŞARTLARI
   
Genel Deerlendirme :

İlios zeytinyağı web üzerinde gezinirken ulaştığım ender ürünlerden birisi.

2014 Ekim hasatından , % 0.5 oleik asit oranında , özel üretim doğal zeytinyağı !

Yoğun meyvemsi aroması ve benzersiz lezzeti ile özellikle kahvaltıların vazgeçilmezidir ! 

Sloganıyla pazara çıkarılmış, ancak ne kadar doğru özelliklere sahip denemek istedim.

Ürünü web sayfasında görüp sipariş verdikten sonra 2 gün içerisinde teslim aldım, kapağını açıp bir süre dinlendirip tadım bardağıma koyarak kısa kısa nefeslerle meyvemsi kokularını hissetmeye çalıştım. Yoğun meyvemsi aroma sloganıyla yola çıkan üründe beklediğim yoğunluğu alamadım.

Ürün elde edilirken bir çok kayıplara uğramış, özellikle meyve (domates) kokusu light (delicate) sınıfında.

Meyve kokusuna oranla daha az olan acılığı dengeli değil, ancak meyvemsi kokusu ile yakıcılık dengede. Ürünün su , oksijen ve ısıya maruz bırakıldığı belli oluyor. Meyve kokusunun ve yakıcılığının, zeytinyağında olması gereken acılığına göre daha yukarıda olması zeytin meyvelerinin kuzeyde yetiştiğini ve sulamanın az olmasından kaynaklandığını söyleyebilirim.

İlios natürel sızma zeytinyağı , zeytinyağında olması gereken yukarıdaki olumlu özelliklerinin yanı sıra olumsuz bir özelliğe sahip olmaması sevindirici bir durum. Genellikle ülke market raflarında bulunan zeytinyağlarına oranla baktığımızda gözü kapalı alınacak kusursuz bir ürün olma özelliğine sahip.

Salata , meze ve yemeklerinizde çiğ olarak tüketimini tavsiye ediyorum. Yoğun aromalı sebzelerde ve mezelerde kullanmayınız.

Yukarıda açıklaması yapılan ürün yalnızca görseli bulunan ürüne aittir, diğer ambalaj çeşitlerini kapsamaz.

 

NOT: Almak istediğiniz Naturel sızma zeytinyağının koyu renkli şişede ve uygun hava koşullarında saklanmış olduğundan emin olunuz. İhtiyacınız kadar alınız ve sezonunda tüketiniz, naturel sızma zeytinyağının bir gıda maddesi olduğunu ve bayatladığını sakın unutmayınız. En uygun koşullarda (18 C-22 C) ,karanlık, ışık geçirmeyen ortamlarda saklayınız ve hava ile temas ettirmeyiniz. Saydam  ve  pet şişelerde asla naturel sızma zeytinyağı satın almayınız.

 
 
Serdar Öçten ÜNSAL
 
Zeytinyağı Tadım Uzmanı
 

 

Bu sayfada yazılı olan yorum  ve bilgilerin izinsiz olarak kullanılması halinde yasal işlemler uygulanır.