NAR BEYLİK NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞI
MEYVEMSİ ÖZELLİĞİ
ACILIK ÖZELLİĞİ
YAKICILIK ÖZELLİĞİ
FİYAT ÜRÜN KARŞILAŞTIRMASI
AMBALAJ VE ETİKET
   
Genel Deerlendirme :

Antalya / Manavgat ilçesine ait '' BEYLİK '' çeşidi zeytinlerden çok özel şartlarda üretilmiştir. Ülkemizde çok az sayıda ağaç varlığına sahip olan bu zeytin meyvesinden üretilen natürel sızma zeytinyağı aynı zamanda ilk defa Manavgat  bölgesinde  üretilen monovaryete  (BEYLİK) çeşit olma özelliğine de sahiptir.  

Üretim esnasında '' Zeytinin izinde Anadolu Yollarında '' projesi ile üretilen Nar Anadolu Kolleksiyonundan eşsiz bir parça olarak nadide natürel sızma zeytinyağımızdır. Proje kapsamında kapalı bir tırın kasasına yerleştirilen zeytinyağı makinesi ile zeytinliklerin içerisine girilip dalından taze toplanan Beylik zeytin meyvelerinin bekletilmeden işlenerek natürel sızma zeytinyağı haline getirilmesiyle muhteşem aroma ve tatlara ulaşılmıştır.

Antalya / Manavgat ilçesinin mevsimsel rüzgarları ile Lodos , Poyraz,  özellikle gündüz denizden karaya doğru esen Meltemleri ve aynı günün gecesine hakim olan karadan denize doğru esen  Manavgat ( Alitimya ) rüzgarlarında harmanlanmış  '' Beylik meyvelerinin '' toplanarak , soğuk sıkım yöntemiyle  zeytinyağı elde edilmesi ülkemiz adına gurur verici ödüllerin alınmasına sebep olmuştur.

İtalya / Milano şehrinde yapılan 2015 Monocultivar zeytinyağı yarışmasında altın madalya alarak bu çalışmanın haklı karşılığı ortaya çıkmıştır.

'' Beylik '' çeşidi natürel sızma zeytinyağını ilk kokladığınızda yeşilin bütün kokularına hakim olduğunu görüyorsunuz, yeşil taze ot (çimen,kekik,roka) ceviz yaprağı, yeşil muz kabuğu, yeşil elma ve yeşil domates sapı kokuları başınızı döndürüyor ve sizi başka bir dünyaya taşıyor.

Muhteşem Akdeniz rüzgarlarının harmanından ortaya çıkan meyvemsi  kokularda baharatların ağırlığı var. Bir yudum alıp ağız boşluğunuzda gezdirirken Oleuropein maddesinden kaynaklanan acılık,  dilinizde acı badem tadı bırakırken dişlerinizde kamaşmaya sebep oluyor.

Degüstasyon işlemi için ağızından çektiğiniz havayı burnunuzdan dışarı verirken tere , roka, okaliptus kokuları ve baharatı boğazınızı kaplıyor, oleochantal maddesinin yoğunluğu boğazınızda yanma ve tırmalanma hissi uyandırıyor. Yakıcılık genizde 1-5 saniye arasında devam ediyor, nefes almaya devam ettikçe ağız boşluğunda nefis bir ferahlık hissediyorsunuz.

Bu mükemmel '' Beylik natürel sızma zeytinyağı '' salatalarınızda ve kahvaltılarınızda çiğ tüketim için ideal ürün olma özelliği taşımaktadır. Sağlık ve lezzet için bu ürünü pişirmeden çiğ kullanmaya özen gösteriniz.

Bu ürünü kapalı ambalajda satın almak için www.nargourmet.com , www.zeytininizinde.com sitelerini ziyaret ediniz.

 

NOT: Almak istediğiniz Naturel sızma zeytinyağının koyu renkli şişede ve uygun hava koşullarında saklanmış olduğundan emin olunuz. İhtiyacınız kadar alınız ve sezonunda tüketiniz, naturel sızma zeytinyağının bir gıda maddesi olduğunu ve bayatladığını sakın unutmayınız. En uygun koşullarda (18 C-22 C) ,karanlık, ışık geçirmeyen ortamlarda saklayınız ve hava ile temas ettirmeyiniz. Saydam  ve  pet şişelerde asla naturel sızma zeytinyağı satın almayınız.

( Bu ürün için kapalı ambalaj seçeneğini tercih ediniz)

 

 

Serdar Öçten ÜNSAL

Zeytinyağı Tadım Uzmanı

 

 

Bu sayfada yazılan bilgilerin izinsiz olarak kullanılması durumunda yasal işlemler uygulanır.