KÜLAHLI ZEYTİNYAĞI
ÜRETİM ŞARTLARI
FİYAT VE ÖZELLİK KARŞILAŞTIRMASI
AMBALAJ VE ETİKET
YAKICILIK
ACILIK
MEYVEMSİLİK
   
Genel Deerlendirme :

KÜLAHLI ZEYTİNYAĞI , Çanakkale ilimize bağlı Gülpınar ilçesinde faaliyet gösteren kendi zeytinyağı fabrikası olan, yerel bir aile işletmesi.

İşletme ve zeytin ağaçları bulunduğu konum itibari ile marmara denizi çıkışının ege denizi ile birleştiği , kuzeyli ve güneyli rüzgarlara açık sert iklime sahip bir coğrafyada bulunmaktadır.

Bölgesel olarak kuzeyli rüzgarların ve sert iklimin zaman zaman bölgeye çok yoğun her 10 yılda bir tekrarlayan don hasarı verdiği bilinmektedir.

KÜLAHLI ZEYTİNYAĞI bu coğrafyanın şartlarına uyum sağlamış, kendi edremit çeşidi zeytinlerinden topladıkları ürünleri yine kendi işletmelerinde soğuk sıkım yöntemi ile işlemektedir.

Bu sezon üretimleri  olan zeytinyağı hafif meyvemsiliğe sahip domates yaprağı ,yeşil çimen , enginar kokuları barındırmaktadır.

Acılık ve yakıcılığı  yine çok hafif  , ilk defa zeytinyağı ile tanışan insanları rahatsız etmeyecek şekilde damakta hoş bir aroma bırakmaktadır.

Yemeklerinizde çiğ olarak tüketebileceğiniz KÜLAHLI ZEYTİNYAĞI önümüzdeki yıllarda bu başarısını daha da ileriye taşıyarak sistem ve değişikliği ve personel eğitimleri ile çıtasını yükseltecektir. 

Etiket tasarımının usta ellerden çıktığı belli olan KÜLAHLI ZEYTİNYAĞI markası şişe seçimlerini de daha ileriye taşıyacaktır.

 

NOT: Almak istediğiniz Naturel sızma zeytinyağının koyu renkli şişede ve uygun hava koşullarında saklanmış olduğundan emin olunuz. İhtiyacınız kadar alınız ve sezonunda tüketiniz, naturel sızma zeytinyağının bir gıda maddesi olduğunu ve bayatladığını sakın unutmayınız. En uygun koşullarda (18 C-22 C) ,karanlık, ışık geçirmeyen ortamlarda saklayınız ve hava ile temas ettirmeyiniz. Saydam  ve  pet şişelerde asla naturel sızma zeytinyağı satın almayınız.
 
 
Serdar Öçten ÜNSAL
 
Zeytinyağı Tadım Uzmanı
 
 

 

Bu sayfada yer alan bilgi ve yorumların izinsiz olarak kullanılması durumunda yasal işlemler uygulanır.