KÜRŞAT NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞI
ÜRETİM ŞARTLARI
AMBALAJ VE ETİKET
FİYAT VE ÖZELLİK KARŞILAŞTIRMASI
YAKICILIK ÖZELLİĞİ
ACILIK ÖZELLİĞİ
MEYVEMSİ ÖZELLİĞİ
   
Genel Deerlendirme :

Ayvalık bölgesinde üretilen Ayvalık çeşidi zeytinlerden erken hasat olarak üretilen KÜRŞAT NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞI bölgenin meyvemsi koku olarak özelliğini ön plana çıkaran bir üründür.

Meyvemsi koku olarak ilk algı taze yeşil domates sapı ve ardından yeşil çimen kokusu olarak kendisini gösteriyor. Taze kokular sizi kendisine çekerken alınan bir yudumun ardından meyve kokusuna oranla daha az dilde acılık oluşturuyor, genizde oluşan yakıcılık , tırmalanma hissi ise acılığından bir tık daha üstte meyvemsiliğe yakın duruyor.

Genel olarak bakıldığında orta yoğun (Medium) sınıfında dengeli, hoş , akıcı ve ipeksi bir yapıya sahip. Özellikle meze ve salatalarda kullanımını tavsiye ediyorum.

Ürünün derecelendirilmesinde fabrika koşulları gösterilmediğinden bir yıldız olarak yer almıştır.

Bu yorum fotoğrafta görülen erken hasat ürüne ait olup diğer ambalaj çeşitlerini kapsamaz.

 

NOT: Almak istediğiniz Naturel sızma zeytinyağının koyu renkli şişede ve uygun hava koşullarında saklanmış olduğundan emin olunuz. İhtiyacınız kadar alınız ve sezonunda tüketiniz, naturel sızma zeytinyağının bir gıda maddesi olduğunu ve bayatladığını sakın unutmayınız. En uygun koşullarda (18 C-22 C) ,karanlık, ışık geçirmeyen ortamlarda saklayınız ve hava ile temas ettirmeyiniz. Saydam  ve  pet şişelerde asla naturel sızma zeytinyağı satın almayınız.

 
 
 
Serdar Öçten ÜNSAL
Zeytinyağı Tadım Uzmanı