ETHEM BEY NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞI
ACILIK ÖZELLİĞİ
YAKICILIK ÖZELLİĞİ
MEYVEMSİLİK
AMBALAJ VE ETİKET
FİYAT VE ÖZELLİK KARŞILAŞTIRMASI
ÜRETİM ŞARTLARI
   
Genel Deerlendirme :

Ege denizinin sert rüzgarlarının etkisiyle, Gömeç ilçesinin ege denizine paralel uzanan yüksek  yamaçlarında yetişen,  sert dayanıklı Edremit çeşidi zeytin meyvelerinden elde edilen hafif meyvemsi kokulara sahip bir üründür.

Erken dönemde hasat edilen zeytin meyveleri sert olduğu kadar güneyli rüzgarların (lodos) etkisiyle de hafiflemiş acılık ve yakıcılığı ile naturel sızma zeytinyağının olumlu özelliklerini taşımaktadır.

Elde edilen ETHEM BEY  Naturel erken hasat sızma zeytinyağında işleme tekniği açısından soğuk sıkım teknolojisi kullanılmıştır. Bu sezon ülkemizde meydana gelen kuraklıktan dolayı tüm ürünlerde olduğu gibi ETHEM BEY zeytinyağının meyvemsi özellikleri de geçen yıla göre azalmıştır.

 

ETHEM BEY  natürel erken hasat sızma zeytinyağı çağla badem , yeşil çimen, domates, enginar ,yeşil muz kabuğunun meyvemsi kokularına sahip, acılığı ve yakıcılığı ile uyum sağlamış tek çeşit (mono varyete ) ürün olma özelliği sağlamıştır.

ETHEM BEY Natürel sızma zeytinyağı 2017 yılı Flos Olei uluslararası zeytinyağı kataloğuna girmeyi başarmış nadide ürünlerimizdendir.

 

ETHEM BEY NATÜREL ERKEN HASAT SIZMA ZEYTİNYAĞI salata , meze , zeytinyağlı yemekler ile sabah kahvaltılarda çiğ kullanıma uygundur.

NOT: Almak istediğiniz Naturel sızma zeytinyağının koyu renkli şişede ve uygun hava koşullarında saklanmış olduğundan emin olunuz. İhtiyacınız kadar alınız ve sezonunda tüketiniz, naturel sızma zeytinyağının bir gıda maddesi olduğunu ve bayatladığını sakın unutmayınız. En uygun koşullarda (18 C-22 C) ,karanlık, ışık geçirmeyen ortamlarda saklayınız ve hava ile temas ettirmeyiniz. Saydam  ve  pet şişelerde asla naturel sızma zeytinyağı satın almayınız.
 
 
Serdar Öçten ÜNSAL
 
Zeytinyağı Tadım Uzmanı
 

 

Bu sayfada yazılı olan yorum  ve bilgilerin izinsiz olarak kullanılması halinde yasal işlemler uygulanır.