ORFİON NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞI
FİYAT VE ÖZELLİK KARŞILAŞTIRMASI
ÜRETİM ŞARTLARI
AMBALAJ VE ETİKET
YAKICILIK
ACILIK
MEYVEMSİLİK
   
Genel Deerlendirme :

Oksijen deposu olan kaz dağlarının, Çanakkale boğazı ile Edremit körfezi arasında kalan sert kuzeyli rüzgarların etkisiyle çok özel aromalar kazanan zeytin meyvesinin usta eller ile hasat edilip uygun soğuk sıkım şartlarında üretilen Orfion Zeytinyağı orta yoğun meyvemsi (baharlı bitkiler, yeşil domates, yeşil elma, çimen) kokulara sahip , zeytin meyvesinden gelen fenol bileşenlerin ve antioksidanların etkisi ile dili üzerinde acılık ve genizde uzun süren bir yakıcılık oluşturuyor.

 
Naturel sızma zeytinyağlarında kalite ve sağlığın göstergesi olan meyvemsi kokular,acılık ve yakıcılık ORFİON NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞI 'nda  yoğun olarak bulunmaktadır.
 
Çiğ olarak tüketilmesi,salata ve mezelerde kullanılması uygundur.
 
Özellikle mezeler, makarnalar üzerine  dökülmesiyle sofralarınızı şölene dönüştürebilecek kadar lezzetli aromalara sahip olacaksınız.
 
 
 
 
 
NOT: Almak istediğiniz Naturel sızma zeytinyağının koyu renkli şişede ve uygun hava koşullarında saklanmış olduğundan emin olunuz. İhtiyacınız kadar alınız ve sezonunda tüketiniz, naturel sızma zeytinyağının bir gıda maddesi olduğunu ve bayatladığını sakın unutmayınız. En uygun koşullarda (18 C-22 C) ,karanlık, ışık geçirmeyen ortamlarda saklayınız ve hava ile temas ettirmeyiniz. Saydam  ve  pet şişelerde asla naturel sızma zeytinyağı satın almayınız.
 
 
Serdar Öçten ÜNSAL
 
Zeytinyağı Tadım Uzmanı
 

 

Bu sayfada yazılı olan yorum  ve bilgilerin izinsiz olarak kullanılması halinde yasal işlemler uygulanır.