AYAZBEY NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞI
FİYAT VE ÖZELLİK KARŞILAŞTIRMASI
ÜRETİM ŞARTLARI
AMBALAJ VE ETİKET
YAKICILIK
MEYVEMSİLİK
ACILIK
   
Genel Deerlendirme :

   Balıkesir ilimize bağlı Gömeç ilçesinin ,Keremköy sahillerine yakın kısımlarından özenle toplanan Edremit-Ayvalık çeşidi zeytinlerden erken hasat, soğuk sıkım yöntemi ile elde edilmektedir.

    İyi tarım uygulaması yapılan bahçelerden tek bahçe , tek çeşit olarak üretimi yapılan AYAZBEY NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞI bahçeden sofraya kalite zincirinin halkalarıyla tüketiciye sunulmaktadır.

    Sezon üretiminde erken hasat zeytinyağı bölgenin çeşidi olan Edremit-Ayvalık çeşidinin duyusal özelliklerini barındırmakla beraber özellikle genizde bıraktığı uzun süren yakıcılığı ile ön plana çıkmaktadır.

    Yeşil çimen , yeşil elma ile başlayan meyve kokuları genizde yumuşayarak yeşil domates ve enginar kokusuna dönmekte, meyveden kaynaklanan acılık dil ve ağız kenarlarında sertleşmekte, boğazdan geçerken uzun süren bir kavrulmaya (spicy) sebep olmaktadır. Çok hoş bir şekilde tere , roka, karabiber yemiş gibi alevlenen boğazda uzun süren bir yakıcılık ,oleochantal 'den kaynaklanmaktadır.

    AYAZBEY NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞI , yemeklerinizde,mezelerde,özellikle makarnalarda seçiminiz olacaktır. Sağlık için çiğ olarak tüketilmesini tavsiye ediyorum.

 

NOT: Almak istediğiniz Naturel sızma zeytinyağının koyu renkli şişede ve uygun hava koşullarında saklanmış olduğundan emin olunuz. İhtiyacınız kadar alınız ve sezonunda tüketiniz, naturel sızma zeytinyağının bir gıda maddesi olduğunu ve bayatladığını sakın unutmayınız. En uygun koşullarda (18 C-22 C) ,karanlık, ışık geçirmeyen ortamlarda saklayınız ve hava ile temas ettirmeyiniz. Saydam  ve  pet şişelerde asla naturel sızma zeytinyağı satın almayınız.
 
 
Serdar Öçten ÜNSAL
 
Zeytinyağı Tadım Uzmanı
 

 

 

Bu sayfada yazılı olan yorum  ve bilgilerin izinsiz olarak kullanılması halinde yasal işlemler uygulanır.