İZORYA NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞI
FİYAT VE ÖZELLİK KARŞILAŞTIRMASI
YAKICILIK ÖZELLİĞİ
ACILIK ÖZELLİĞİ
MEYVEMSİ ÖZELLİĞİ
ÜRETİM ŞARTLARI
AMBALAJ VE ETİKET
   
Genel Deerlendirme :

Mersin ilimizin MUT ilçesinde bulunan AYVALIK çeşidi zeytinlerinden erken hasat edilerek soğuk sıkım tekniği ile üretilmiştir.

 
Kendisine has meyvemsi kokusu (Çimen,badem,yeşil elma) ile salata , meze ve soğuk yemeklerinizin vazgeçilmezi olacaktır.
 
MUT yöresinde mikro klima sahip GÖKSU ırmağı vadisi boyunca doğal olarak yetiştirilen zeytinlerin muhteşem aromalarını hissedeceğiniz kaliteli naturel sızma İZORYA zeytinyağı vazgeçilmeziniz olacaktır.
 
Göksu vadisinin kendisine has rüzgarlarının zeytin ağaçlarında oluşturduğu kadifemsi örtünün yanı sıra zirai ilaç kullanılmasına da gerek yoktur. Çoğunluluğun da  doğal ve organik tarım uygulanır.
 
Salata,meze,makarna ve zeytinyağlı  yemeklerinizde kullanmanızı ve çiğ tüketmenizi tavsiye ediyorum.
 
2013 yılında TÜRKİYE ZEYTİNDOSTU DERNEĞİ  6.ULUSAL NATUREL SIZMA ZEYTİNYAĞI KALİTE ÖDÜLLERİ - GÜMÜŞ MADALYA alan İZORYA naturel Sızma Zeytinyağı 2014 yılında düzenlenen 7. TÜRKİYE ZEYTİNDOSTU DERNEĞİ ULUSAL NATUREL SIZMA ZEYTİNYAĞI ÖDÜLLERİ 'n de  ALTIN MADALYA alarak üst basamaklara tırmanarak ve  kalitesini tescillemiştir.
 
Satın almak için www.hangizeytinyagi.net web sitesini ziyaret ediniz
 
 
 
NOT: Almak istediğiniz Naturel sızma zeytinyağının koyu renkli şişede ve uygun hava koşullarında saklanmış olduğundan emin olunuz. İhtiyacınız kadar alınız ve sezonunda tüketiniz, naturel sızma zeytinyağının bir gıda maddesi olduğunu ve bayatladığını sakın unutmayınız. En uygun koşullarda (18 C-22 C) ,karanlık, ışık geçirmeyen ortamlarda saklayınız ve hava ile temas ettirmeyiniz. Saydam  ve  pet şişelerde asla naturel sızma zeytinyağı satın almayınız.
 
 
Serdar Öçten ÜNSAL
Zeytinyağı Tadım Uzmanı
 
 
Bu sayfada yer alan bilgilerin izin alınmadan kullanılması halinde yasal işlemler uygulanır.